3D Builder

Windows 8.1 için 3 Boyutlu Objelerle Çalışma Ve Baskı Uygulaması

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com indir.com

Microsoft’un 3 boyutlu baskı alanlar geliştirdiği ücretsiz uygulaması 3D Builder ile 3 boyutlu modellerinizi içe aktarabilir, görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve 3D yazıcınız ile baskı alabilirsiniz.

Windows 8.1 cihazlarla uyumlu olan 3D Builder uygulaması, dokunmatik kontroller veya klasik klavye / fare ile yönetilebilen arayüz ile gelmektedir. .3mf, .obj ve .stl uzantılı dosyalarınızı hızlıca içe aktarabilir; modellerinizi dilediğiniz gibi hareket ettirebilir, döndürebilir, ölçeklendirebilirsiniz. Detaylara önem veren biriyseniz modele yakınlaşarak daha ayrıntılı çalışabilirsiniz. Modelleri ayrı ayrı seçebilir, çoğaltabilir, silebilirsiniz.

Windows 8.1 sürücüsü bulunan her 3 boyutlu yazıcı ile uyumlu şekilde çalışan, Windows 8’in doğal 3 boyutlu yazdırma yeteneğinden faydalanan 3D Builder uygulamasında oluşturduğunuz modelleri doğrudan 3 boyutlu yazıcınıza gönderebilir ve çıktı alabilirsiniz.

Sürekli güncellemelerle daha kullanışlı hale getirilen 3D Builder, 3D baskıyla ilgilenen herkesin tablet ve masaüstü bilgisayarında bulundurması gereken bir uygulama.

  • 3D modellerinizi kendiniz yazdırabileceğiniz gibi, 3D Systems’a sipariş verebilirsiniz.
  • Modelleri yazı ve resimlerle kabartabilirsiniz.
  • Objeleri birleştirerek, kesiştirerek harika kalıplar ortaya çıkarabilirsiniz.
  • İndirilen modelleri onararak yazdırmaya hazır hale getirebilirsiniz.
İndirme Sayfası (tamindir.com)

Windows 8 işletim sistemi kullanıcıları için geliştirilmiş olan 3D Builder uygulamasını kullanarak 3 boyutlu nesneleri oluşturabilir ve bu nesneleri yine 3 boyutlu olarak yazdırabilirsiniz.

3 boyutlu nesne tasarımı ile uğraşan Windows 8 kullanıcılarının bir hayli işine yarayacak olan yazılım sayesinde 3 boyutlu içeriklerinizi oluşturabileceğiniz gibi nesneleri de kolaylıkla yönetebilirsiniz. Sezgisel ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan 3D Builder özellikle 3 boyutlu yazıcılar için en yeni teknolojiyi kullanmaktadır.

Yazılımı ilk defa kullanacaklar için program içerisinde bulunan ve oldukça geniş kapsamlı katalog sayesinde örnek nesneleri kullanabilecekleri gibi profesyonel kullanıcılar ise istedikleri nesneleri hızlı bir şekilde oluşturabileceklerdir. Yazılım 3D System, MakerBot ve TierTime gibi üreticilerin cihazlarını desteklemektedir.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;