Alpemix

Uzak Masaüstü Bağlantısı Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
tamindir.com indir.com gezginler.net

Alpemix programı, PC'lerinizden diğer bilgisayarlara uzaktan bağlantı kurmak ve böylece pek çok soruna diğer bilgisayarın başına geçmeden müdahale etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Pek çok uzak masaüstü bağlantısı programının aksine yerli bir üretici tarafından hazırlanması ve kolay kullanılır yapısına rağmen pek çok özelliğe sahip olması öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Program bilgisayarınızda bulunan güvenlik duvarı yani firewall programları devrede olsa bile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor ve karşıdaki bilgisayara bağlanarak istediğiniz işlemleri gerçekleştirmenizi sağlıyor. Lakin her iki bilgisayarda birden kurulu olması gerektiğini ve karşıdaki bilgisayarın açık olmasının mecburi olduğunu unutmamalısınız.

Programı kullanırken, bağlanmak istediğiniz veya düzenli olarak kontrol ettiğiniz birden fazla bilgisayar varsa, bunların hepsini listenize eklemek ve daha sonra listeden hızlı bağlantı kurmak da mümkün. Kurulan bağlantılar gerekli şifreleme işlemlerinden geçirildikleri için ağınıza sızabilecek kişilerin herhangi bir şekilde yapılan işlemler hakkında bilgi edinmesi de mümkün değil.

Sesli olarak iletişim kurma ve bilgisayarlar arasında dosya transferi gerçekleştirme imkanı da Alpemix ile mümkün hale geliyor. Bu sayede karşı taraftaki bilgisayardan bir dosya almanız gerektiğinde veya o bilgisayara bir dosyayı kopyalamanız gerektiğinde dosya gönderme programlarıyla uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Eğer Alpemix'i kullanırken bilgisayarınızın tüm ekranını karşı tarafla paylaşmak istemezseniz alan kısıtlaması da uygulayabilir, kopyala yapıştır işlemlerini de iki bilgisayar arasında sorunsuzca yapabilirsiniz. Program intranet ağlar üzerinden de kullanılabildiği için şirket içi kullanımlarda da sorunsuzca işlev gösterebiliyor.

Yeni ve etkili bir uzak masaüstü bağlantısı programı arayanların göz atmadan geçmemeleri gerek.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Alpemix programı ile müşterilerinize uzaktan destek verin.Ürün demolarınızı müşterilerinizin yanına gitmeden uzaktan yapın.Evdeki bilgisayarınızdan ofisteki bilgisayarınıza bağlanıp evden çalışmaya devam edin.Uzman olduğunuz bir bilgisayar yazılımı hakkında çalışma arkadaşlarınıza uzaktan eğitim verin.Farklı ortamlarda bulunan birden fazla çalışma arkadaşınızla aynı bilgisayar ekranı üzerinde tartışın.Tüm çalışanlarınızı belirli bir hiyerarşik yapıda tanımlayarak bir birleri ile sesli iletişim, yazılı mesajlaşma, dosya transferi, ekran paylaşımı yapabilmelerini sağlayın.Sürekli açık olan ve başında kimsenin bulunmadığı bilgisayarlarınıza istediğiniz zaman kolayca bağlanın.
İndirme Sayfası (indir.com)

Alpemix uzaktan destek, sunum ve eğitim yazılımıdır. Alpemix sayesinde farklı yerlerdeki tanıdıklarınızla, aynı bilgisayarın başında yan yana oturuyor gibi çalışabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır ve kurulum gerektirmemektedir. Hemen bilgisayarınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Üyelik zorunlu değildir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Diğer bilgisayarlara bağlanmak için iki tarafın da herhangi bir ayar yapmasına gerek yoktur.Programın ekrana getirdiği ID ve Parolayı karşı tarafa iletmek yeterlidir. Alpemix'in Kullanım Alanları: Destek ve Bakım: Bilgisayarında sorun yaşayan müşterinizin, aile yakınlarınızın, arkadaşlarınızın bilgisayarına uzaktan bağlanarak onlara yardım edebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin herhangi bir ayar yapmasına veya teknik bilgisinin olmasına gerek yok.

Eğitim, Sunum, Toplantı: Farklı yerlerdeki birden fazla ekip arkadaşınızla, aynı anda bir bilgisayar üzerinde tartışabilir, sunum yapabilirsiniz. Müşterilerinize bir ürününüzün demosunu yanına gitmeden bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Uzman olduğunuz konuda birden fazla kişiye aynı anda uzaktan eğitim verebilirsiniz. Şirket İçi Kullanım: Firmanızın tüm çalışanlarının kendi arasında yazılı mesajlaşma, sesli iletişim, dosya transferi yapabilmesine olanak tanır. Farklı yerlerdeki çalışanlarınızın projeler üzerinde ortak çalışmalarına olanak tanır.

Çalışanlarınız farklı konumlarda olsa dahi bilgi işlem çalışanlarınızdan kolayca destek alabilir. Ayrıca: Alpemix'de sesli iletişim özelliği ve gelişmiş dosya transfer özelliği de bulunmaktadır. Bağlantı kuracak iki uç, güvenlik duvarlarının, NAT cihazlarının arkasında olsa dahi, Alpemix karşı tarafla birebir bağlantı kurar. Sisteminizde herhangi bir ayar yapmanız gerekmez. Alpemix' de tüm iletişim yüksek güvenlik standartları seviyesinde gerçekleştirilir. Anahtar iletimlerinde 1024 bit RSA kullanılır. Anlık verilerin şifrelenmesinde AES kullanılır.

Benzersiz Kişi Listesi Oluşturma: Yakınlarınızı, çalışma arkadaşlarınızı, müşterilerinizi listenize ekleyip Alpemix i daha kolay kullanabilirsiniz.Bir kaç tıklamayla dosya transferi, sesli iletişim, sunum, destek, anlık mesajlaşma fonksiyonlarını listenizdeki kişilerle anında kullanabilirsiniz.

Müşterileriniz sisteme kayıt olmalarına gerek kalmadan sizin belirleyeceğiniz şifre ve parola ile Alpemix'i kullanarak anında size ulaşıp destek isteyebilir. Siz veya bağlantı kuracağınız kişi güvenlik duvarlarının, NAT cihazlarının arkasında olsa dahi, Alpemix karşı tarafla birebir bağlantı kurar. Sisteminizde herhangi bir ayar yapmanız gerekmez. Siz ve karşınızdaki kişi kurulum yapmadan aynı programı kullanırsınız. Diğer yazılımlarda olduğu gibi server ve client olmak üzere iki ayrı yazılım kullanma gibi bir durum yoktur. Yine port yönlendirme vs. gibi ayarlarla uğraşma gibi bir durum yoktur.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;