CD-DVD Icon Repair

Windows CD ve DVD Sürücü Tanıtma Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Petrichorsoft
tamindir.com indir.com

CD-DVD Icon Repair programı bilgisayarınızda bulunan CD ve DVD sürücülerin ikonları kaybolduysa ve Windows'a sürücülerinizi tanıtmakta sıkıntı yaşıyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi. Özellikle donanımlarda yaşanabilecek sorunlar ve virüs saldırıları neticesinde gerçekleşebilen bu durum zaman zaman can sıkıcı olabiliyor.

Bilhassa DVD sürücünüz çalışır halde olmasına rağmen bu sorunun yaşanması kullanıcıların elini ayağını kitleyebiliyor. Bu sorun neticesinde yeniden Windows kurmak istemiyor ve donanımlarınızı da takıp çıkarmak istemiyorsanız CD-DVD Icon Repair programına göz atabilirsiniz.

Programı kullanırken tek yapmanız gereken arayüzde yer alan "Repair" butonuna basmak ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak. İşlemi yapmadan önce cihazınızın firmware'ını da güncellemeniz daha etkili olacaktır.

Ayrıca CD ve DVD sürücülerin Autorun bilgilerini de sıfırlayan program, böylece sürücüde bir virüs mevcutsa bunun daha fazla yayılmasına engel oluyor. Kullanımı kolay ve çok basit bir arayüze sahip olan programı güvenle kullanabilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Windows işletim sistemine sahip cihazınızda bulunan CD ve DVD sürücülerinin ikonları kaybolduğunda veya sistem CD veya DVD sürücülerini tanımadığı zamanlarda bu programı devreye sokabilirsiniz.

CD veya DVD sürücünüz çalışır halde olmasına rağmen sisteminizde hata veriyorsa bu durumda windowsu yeniden kurmak ve donanımlarınızı kontrol etme gibi işlemler yaparsınız. Tüm bunlara gerek kalmadan CD-DVD Icon Repair'ı çalıştırabilir ve sorununuzu kısa bir sürede çözebilirsiniz.
 
CD-DVD Icon Repair ayrıca CD ve DVD sürücülerinin autorun bilgilerini de sıfırlıyor ve sürücülerdeki mevcut virüslere karşı bilgisayarınızı koruma altına alıyor.
 
Programın kullanımı oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey programı kurup Repair butonuna basmak ve bilgisayarınızı yeniden başlatmak.
İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;