Codoforum

Hazır ve Kolay Kullanılır Forum Scripti

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Codologic
tamindir.com indir.com

Codoforum, web sitesine bir forum kurmak isteyen kullanıcıların deneyebilecekleri çözümler arasında yer alıyor ve pek çok diğer forum sisteminin aksine hem ücretli hem de ücretsiz seçenekler sunuyor. Özellikle giriş seviyesindeki kullanıcıların ücretli herhangi bir sürüme ihtiyaç duyacağını pek sanmıyorum ve bu nedenle göz atmaktan çekinmeyin.

Pek çok diğer forum sisteminin aksine güzel bir tasarım ortaya koyan ve kesinlikle ziyaretçiler tarafından tercih edileceğine inandığım Codoforum, ziyaretçi tarafının yanında yöneticiler için de forum yönetimini oldukça kolay bir hale getiriyor.

Dileyen kullanıcılar forumu kendi sunucularına kurabiliyorlar ancak uygulamanın yaratıcıları da hazır kurulmuş forum sistemi teslim edebiliyor ve belli bir sınıra kadar ücretsiz barındırma sunuyorlar. Dolayısıyla denemelik bir forum açmak isterseniz Codoforum'un tüm yeteneklerini görebiliyor ve daha fazlası için kolaylıkla karar verebiliyorsunuz.

Farklı başlıklar altındaki navigasyon menülerinin iyi hazırlanmış olması ve içeriklerin alt dalları ile üst kısımları arasında kolayca gezinme seçenekleri sayesinde Codoforum'un bilgi yönetimini daha kolay bir hale getirdiği aşikar. Ayrıca kullanıcılara sosyal ağ hesaplarıyla giriş yapabilme seçeneği sunması sayesinde üyeliklerin de daha hızlı bir hale geldiğini söyleyebilirim.

Yeni bir forum kurmak isteyen kullanıcıların kesinlikle denemeleri ve ihtiyaçlarına uyup uymadığını test etmeleri gerektiğini düşünüyorum.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Codoforum; forum kurmak isteyen web site sahiplerinin oldukça işlerine yarayacak olan hazır ve kolay kullanılabilir forum scriptidir.

Alışıla gelmiş bir çok forum sisteminin aksine farklı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkan Codoforum, ziyaretçilerin yanı sıra yöneticiler için de oldukça kolay seçenekler sunmaktadır.

Dilerseniz forumu kendi sunucularınıza kurabilirsiniz. Ancak uygulamanın geliştiricileri hazır kurulmuş forum sistemini belli bir sınıra kadar ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Bu sayede sadece denemek amacı ile forum açmak isteyen kullanıcıların tercih edebilecekleri bir forum scripti diyebiliriz. Codoforum ile formun tüm yeteneklerini görebilir ve çok daha fazlası için karar verebilirsiniz.

Bunun yanı sıra farklı başlıklar altında bulunan navigasyon menülerinin ve içeriklerin alt dalları ile üst kısımları arasında kolayca gezinebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar sosyal ağ hesapları ile giriş yapabilir.

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;