d3dx9_43.dll

DLL Hatasını Düzeltme Dosyası

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Microsoft
tamindir.com indir.com gezginler.net

Oyun veya program yüklerken sık karşılaştığımız hatalardan biri de d3dx9_43.dll hatasıdır. Bu hatayı çözmek için burada bulunan dosyayı indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz dosyayı zip’ten çıkararak C:WindowsSystem32 klasörünün içine atın. Eğer 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız ayrıca C:WindowsSysWOW64 klasörüne de dosyanın bir kopyasını atın. Daha önce bulunan dosya varsa onların üstüne yapıştırın. Ama orijinallerin yedeğini de muhakkak alın.

Eğer probleminiz hala sürüyorsa:

Windows Başlat menüsüne Çalıştır yazın. Açılan yere CMD yazın ve enter tuşuna basın. Sonrasında açılan siyah ekrana regvsr32 dxdx9_43.dll yazarak enter tuşuna basarsanız sorununuz hallolmuş olacaktır.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
d3dx9_43.dll, bir sistem dosyasıdır.
Sisteminizde d3dx9_43.dll dosyası bulunmadığı takdirde oyun yüklerken yada farklı bir dosya çalıştırmak istediğinizde Dosya Bulunamadı hatası alırsınız.
Dosya Bulunamadı hatası aldığınızda yapmanız gereken d3dx9_43.dll dosyasını indirmek ve sisteminize kurmaktır. Bunun için; d3dx9_43.dll dosyasını indirdikten sonra zip dosyasından çıkararak C:WindowsSystem32 klasörüne kopyalamanız gerekmektedir. 
İndirme Sayfası (indir.com)

d3dx9_43.dll dosyası Windows işletim sisteminde kimi zaman oyun ya da bir program yüklemesi yapıldığı esnada DirectX ile alakalı olarak ortaya çıkan d3dx9_43.dll eksikliği hatasını gidermek için gerekli olan bir .DLL dosyasıdır.

d3dx9_43.dll Hatasını Nasıl Düzelteceğim? İndirdiğiniz d3dx9_43.dll dosyasını sırasıyla C:\Windows\System32 klasörünün içerisine kopyalayacaksınız. 64-Bit Windows işletim sistemi yüklü iste bilgisayarınızda ayrıca C:\Windows\SysWOW64 klasörüne de kopyalayınız.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen hala hatayı alıyorsanız o zaman şunu da yapın. Başlat'tan Çalıştır'a tıklayın ve komut satırına CMD yazıp tamama basın. Açılan komut istemi penceresine ise regvsr32 dxdx9_43.dll yazarak giriş tuşuna basın. Bu şekilde sorununuz çözülmüş olacaktır.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;