DraftSight

2 Boyutlu Çizim ve Tasarım Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
indir.com gezginler.net
Autocad alternatifi olarak kullanabileceğiniz Draftsight yazılımı sayesinde 2 boyutlu teknik resim çizimleri yapabilir ve tasarımlarınızı çizim ekranına dökebilirsiniz.
Tamamen ücretsiz olarak tam sürüm kullanabileceğiniz yazılım ile tasarımlarınızı 2 boyutlu çizimler halinde yapabileceğiniz gibi Autocad programının desteklediği DWG formatındaki dosyalarınızı da Draftsight sayesinde açabilir ve bu dosyalar üzerinde düzenlemelerde yapabilirsiniz.
Özellikle profesyonel seviyede kullanıcılar için geliştirilmiş olan yazılım kolay kullanımı ve anlaşılabilir arayüzü sayesinde her türlü tasarım ihtiyacınızı karşılayabilecek araçları da içerisinde bulundurmaktadır. Ayrıca program arayüzünü Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.
Eğer Autocad alternatifi ücretsiz bir çizim programı arıyorsanız Draftsight tam da sizin işinizi görecek türden bir yazılımdır.
İndirme Sayfası (indir.com)

DWG dosyaları oluşturmak, üzerlerinde çalışmak ve başkalarıyla paylaşmak için en etkili yol: Draftsight

DraftSight; özellikle profesyonel seviyede kullanıcılara hitap eden, kullanımı ve anlaşılması kolay, her türlü tasarım ihtiyacınızı karşılayabilecek nitelikte, 2 Boyutlu bir CAD yazılımıdır. Windows XP, Windows Vista® ve Windows 7 ile uyumludur.

Dassault Systemes’ in ürünü olan DraftSight’ ı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Draftsight, CAD kullanıcılarının birleştiği yer.r.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;