Epic Pen

Windows Çizim ve Boyama Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Brian Hoary
tamindir.com indir.com

Epic Pen programı, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir çizim programı ancak pek çok diğer çizim programının aksine direkt olarak Windows üzerinde çizim yapmanıza olanak tanıyor. Kendi arayüzü yerine bilgisayarda o an açık olan herhangi bir programın, dökümanın, masaüstünün ya da başka menülerin üzerinde dilediğiniz gibi çizim yapabiliyor ve böylece başkalarına göstermek istediğiniz yerleri işaretleme gibi işlerinizi direkt olarak çizerek tamamlayabiliyorsunuz.

Çizim için kalem, highlighter gibi araçları barındıran uygulamada aynı zamanda renkleri de kolayca seçebiliyor ve farklı alanları farklı şekillerde boyayabiliyorsunuz. Eğer yanlış boyadığınıza inandığınız bölümler varsa silgi aracı sayesinde bunları silmek ve temizlemek de oldukça kolay.

Çalışması sırasında sistem kaynaklarını verimli bir şekilde kullanan program, herhangi bir yavaşlama ya da soruna da sebep olmuyor. Ayrıca kurulum sırasında herhangi bir özel durum olmadığı için çok hızlı bir şekilde bu adımı atlayabiliyorsunuz.

Ekran üzerindeki çizimleri saklamak ve video yahut resim dosyası olarak kaydetmek isterseniz maalesef programın böyle bir desteği mevcut değil ve başka bir ekran görüntüsü yakalama programı kullanmak gerekiyor. Dolayısıyla bu bakımdan biraz eksik olduğunu söyleyebilirim ancak Windows üzerindeki çizimleri yapmak sanıyorum ki pek çok kullanıcı için yeterli olacaktır.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Epic Pen; sistem kaynaklarınızı zorlamadan Windows üzerinden çizim yapmanızı sağlayan kullanışlı bir uygulamasıdır. 

Uygulamanın kendi arayüzünü her seferinde kullanmak yerine bilgisayarda o an açık olan herhangi bir döküman, program, masaüstü veya başka menülerin üzerinde kolayca çizim yaparak görsel olarak belgelerinizi daha anlaşılır kılabilirsiniz. Yapmış olduğunuz işaretlemelerle işlerinizi direkt olarak belge üzerinde göstererek  anlaşılırlığı arttırmanın yanı sıra çizim için kalem, highlihter araçlarında da faydalanabilirsiniz. Kurulum sırasında kullanıcılarını zorlamayan Epic Pen uygulaması ile renk seçimine izin vermektedir. Böylece belgelerinizde farklı alan ve bölümleri farklı renklerde boyayarak belgelerinizin görselliğini zenginleştirebilirsiniz.Yanlış boyadığınız kısımları silgi yardımıyla düzeltip temizleyebilirsiniz.

Her seviyeden bilgisayar kullanıcısının zorlanmadan kullanabileceği bir uygulama olan Epic Pen sistem kaynaklarınızı zorlamadan Windows üzerinde çizim yapabilmenizi sağlayan ve belgelerinizi birbirinden farklı renk seçenekleri ile görselliğini zenginleştiren oldukça etkili bir uygulamadır. 

İndirme Sayfası (indir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;