Free Gmail Backup

Gmail Yedekleme Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
Üretici: Upsafe
tamindir.com

Free Gmail Backup, adından da anlayacağınız üzere basit olarak Gmail hesaplarınızdaki e-postaların ve içlerinde yer alan ek dosyalarının tamamını yedekleme özelliğine sahip olan tamamen ücretsiz bir program.

Özellikle kişisel ya da iş amaçlı olarak önemli e-postalar alan ve gönderen kişilerin işine yarayacak olan programın kullanımı da tıpkı program gibi basit. Program ile e-postalarınızı yedeklemek istediğinizde bir önceki yedekleme işleminde yedeklenen e-postalarınız yedeklenmiyor ve böylece sadece yeni olanları yedekleyerek çok daha kısa sürede işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

Önemli e-posta ve dosyaların güvenliğini sağlamak için oldukça önemli olan yedekleme sayesinde hesabınız hacklenirse, bir hata nedeniyle e-posta silinirse, internet bağlantınız olmazsa, Gmail kullanım kotanızı aşarsanız ya da hesabınıza virüs bulaşırsa yedeklediğiniz e-posta ve ekleri kullanarak eskiye dönüş sağlayabilir ve istediğiniz tüm e-postalarınıza ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz e-postalarını teker teker ya da toplu olarak geri getirebilme özelliğ program üzerinde mevcut.

Yedekleme geçmişinize dilediğiniz zaman bakabileceğiniz programın zaman zaman hayat kurtaracağını düşünüyorum ve yazının başında da dediğim gibi Gmail hesabı ile önemli e-postalar gönderip alan herkesin kullanmasını tavsiye ediyorum.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;