İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi

İzmir için 3D Harita

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
tamindir.com indir.com gezginler.net

İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi eğer İzmir'de yaşıyorsanız veya İzmir'i ziyaret edecekseniz yararlanabileceğiniz olmazsa olmaz bir programdır.

İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi İzmir'in bir 3 boyutlu haritasını yaratmaktadır ve kullanıcılara bilgisayarlarından bu haritayı gezme imkanı vermektedir. İzmir'in, semt, ilçe, mahalle ve sokaklarına göz atmalarına yardımcı olan uygulama ile adres bulma derdi son bulmaktadır. Eğer İzmir içerisinde bir adresi arıyorsanız uygulamayı açabilir, haritada aradığınız mahalle ve sokağı tespit ederek yakınlaştırabilir ve 3 boyutlu bir şekilde adeta o sokakta yürüyormuşçasına gezinti yapabilirsiniz. Bu sayede 3 boyutlu olarak tanımlanan binaları hafızanıza alarak adresi ziyaret ettiğinizde kaybolmaktan kurtulursunuz.

İzmir'in uydudan çekilmiş görüntülerini 3 boyutlu çizimlerle birleştiren uygulama oldukça başarılıdır. İzmir'e özel olarak geliştirilen programda hastane, nöbetçi eczane, eğitim kurumları, otobüs, metro ve İzban hatlarını ve duraklarını ve daha birçok öenmli yapıyı keşfedebilirsiniz. Programda 620.000 yapının fotoğrafı ve çeşitli detaylarının yanında 15.000 önemli noktanın bilgisi yer alıyor. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan program kullancılara interaktif katılım yaparak hatalı bilgilerin güncellenmesi imkanı da sunmaktadır.

Programı kullanırken 2 boyutlu harita ile 3 boyutlu harita arasında tek tıklama ile geçiş yapılabiliniyor. Fareniz ile kontrol edeceğiniz harita kolay bir şekilde yönlendirilebilmekte. Farenin tekeri ile haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, orta tuşuyla bakış açısını değiştirebilir, sol tuşla çekip hareket ettirebilirsiniz. Farenin sağ tuşunu basılı tutarak yakınlaştırma yapabilmek de mümkündür.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Bu programı İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır. Ana kent sınırları içerisinde bulunan 21 ilçe için hazırlanmıştır. Sürekli güncellemesi yapılmaktadır.
Bu programla kentin sokaklarında sanal olarak dolaşabilirsiniz. Şehrin gelişimini 3 boyutlu izleyebilirsiniz. İnsanlar anlık bilgilere rahatlıkla ulaşabilirler. Vatandaşlar gerekirse hava durumu, depremler,Körfez kirlilik haritası vb. ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca ulaşabilirler. Herhangi bir noktaya işaret koyarlarsa oranın adres bilgisini görebilirler. Burada ayrıca resmi ve özel kurumlar, eczaneler, ulaşım noktaları, tarihi binalar, kültür ve turizm tesisleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.
İndirme Sayfası (indir.com)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından yeni anakent sınırları içerisindeki 21 ilçe için hazırlanan ve sürekli güncellenen "İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi" İzmir Büyükşehir Belediyesi yetki alanındaki tüm binalar ve kullanım amaçları, iş yeri adları, resmi/özel kurum (sağlık, eğitim, vb.) bilgileri, eczane ve nöbetçi eczaneler, ulaşım noktaları, önemli tarihi binalar ve bilgileri, kültür ve turizm tesisleri ile bina ve yolların fotoğraflarına ulaşılabilmektedir. Kamu kurumlarının yanı sıra özel kurum ve kuruluşların da ihtiyacı olan bilgiler açısından güncel bir veri tabanına sahiptir. Hava durumu, körfez kirlilik haritası, arsenik değerleri, kentle ilgili haberler ve vatandaşları ilgilendiren anlık bilgileri de kapsayan rehber; vatandaşın rehberle ilgili öneri veya şikâyetlerini harita üzerinden işaretleyerek belediyeye bildirmesine de olanak sağlamaktadır. Ayrıca rehber üzerinden her kullanıcı adres tarifi yaparak başka bir kullanıcıya harita gönderebilmekte, kendi haritasını tasarlayabilmekte ve kendi katmanını yaratabilmektedir. Ayrıca proje; yapılan çalışmalarla sürekli olarak geliştirilerek yeni versiyonları da oluşturulmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanındaki ilçe belediyelerinde görevlendirdiği Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü personelleri tarafından Coğrafi Adres Bilgi Sistemi projesi ile sürekli ve gerçek zamanlı olarak güncelliği sağlanmaktadır. İzmir 3 Boyutlu Kent Rehberi ile neler yapılabilir?

  • Kentin sokaklarında sanal olarak dolaşılabilir ve kentin gelişimi uydu görüntüsü üzerinde 3 Boyutlu izlenilebilir,
  • Hava durumu, son depremler, körfez kirlilik haritası, arsenik değerleri, kentle ilgili haberler ve vatandaşları ilgilendiren anlık bilgilere erişilebilir,
  • Arama Senaryolarında; Adres arama özelliği ile ilçe, mahalle, cadde, sokak, kapı no bilgileri 3 Boyutlu harita üzerinde görülebilir,
  • Herhangi bir noktayı işaretleyerek o konumun adres bilgisini ekrana getirebilir,
  • Önemli Yer Arama ile resmi/özel kurum (sağlık, eğitim, vb.) bilgileri, eczane ve nöbetçi eczaneler, ulaşım noktaları, önemli tarihi binalar ve bilgileri, kültür ve turizm tesislerine ulaşılabilir,
  • Pafta / Ada / Parsel sorgulamaları ile taşınmazlara hızlı bir şekilde 3 Boyutlu Harita üzerinden ulaşılabilir,
  • Koordinat bilgisi girilerek koordinata gidebilir,
  • 3 Boyutlu model üzerinden alan ve mesafe ölçümü yapılabilir, profil alınabilir ve görüş analizi yapılabilir.
  • 3 Boyutlu Kent Rehberine sınırsız sayıda kullanıcı ulaşılabilir.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;