Luminance HDR

HDR Fotoğraf Düzenleme ve Yapma Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
tamindir.com gezginler.net

Luminance HDR programı adından da fark edebileceğiniz üzere HDR fotoğraflar yaratabilmek için kullanabileceğiniz bir HDR resim düzenleme programı. Elinizde bulunan ve aynı noktadan ancak farklı ekspoze seçenekleri kullanılarak çekilen fotoğrafları bir araya getirebiliyor ve bunları kaliteli bir HDR fotoğrafa dönüştürebiliyor.

Programın desteklediği dosya formatları arasında JPEG, TIFF, 8bit, 16bit ve RAW gibi olduça popüler formatlar yer alıyor. Aynı yerden farklı ışık dereceleri ile çektiğiniz fotoğraflar program sayesinde birbiri üzerine bindiriliyor ve böylece ideal bir ışık dengesinin yakalandığı fotoğraflar elde ediliyor.

Hızlıca işlem yapmak isteyenler 3 adet az, orta ve çok ışıklı resim kullanarak HDR fotoğraflarını elde edebilirler. Ayrıca resimlerinizi döndürme, yeniden boyutlandırma ve HDR resimleri kesme gibi ekstra özellikler de program ile birlikte geliyor. EXIF etiketlerinin kopyalanması, HDR tonlarının belirlenmesi gibi kullanışlı yetenekleri sayesinde yeterli teknik donanıma sahip olmayan fotoğraf severlerin de kaliteli HDR fotoğraflar çekme imkanı oluyor.

Tamamen ücretsiz olan uygulama bu yönüyle onlarca diğer program arasında sıyrılıyor ve anında kullanılabilir bir çözüm haline geliyor.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Luminance HDR, HDR (High Dynamic Range) fotoğraflar üretmenizi ağlayan ücretsiz ve Türkçe bir programdır.

HDR nedir? En az üç farklı poz değerlerine sahip fotoğrafın birleştirilmesiyle oluşan, karanlık ve aydınlık bölümleri yeniden şekillendirilmiş fotoğraflar üretmektir.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;