Media Player Classic Home Cinema

Ücretsiz Medya Oynatıcı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
Üretici: casimir666
tamindir.com indir.com gezginler.net

Windows Media Player'da olmayan pek çok codec'i içinde barındıran Media Player Classic Home Cinema (MPC-HC) güncel pek çok format düşünülerek geliştirilmiş ücretsiz bir medya oynatıcı. Windows Media Player Classic temel alınarak oluşturulan MPC-HC, aynı olan arayüz tasarımı dışında Media Player Classic'ten üstün özellikleriyle sıyrılıyor."Dünya'nın en hızlı medya oynatıcısı" iddiasıyla tanıtılan Media Player Classic Home Cinema bilgisayarınızda oldukça az yer kaplayarak sistemi yormadan çalışıyor. Windows XP,Vista ve 7 işletim sistemlerinin hem 32 hem 64 bitlik sürümlerini destekleyen yazılım bu yönden de benzerlerinden ayrılıyor. Türkçe dil desteği olan MPC-HC ücretsiz olarak yayınlandı. MPC-HC'nin en kullanışlı özelliklerinden biri bellek kullanımını sistemim kapasitesine göre ayarlayabilmesi. İçerisine gömülmüş bir video dekoderi bulunan yazılım x.264, H.264 ve VC-1 formatlarını uyguladığı dönüştürme işlemi sayesinde CPU ayarlarıyla oynayarak sorunsuzca çalıştırabiliyor.Özellikleri:

  • Altyazı desteği
  • OSD (On Screen Display) desteği
  • EVR (Enhanced Video Renderer) desteği
  • DirectX Video Acceleration (DXVA) desteği
  • Multi-Monitör desteği
  • Uzaktan Kumanda Desteği

Desteklenen Formatlar:WAV, WMA, MP3, OGG, SND, AU, AIF, AIFC, AIFF, MIDI, MPEG, MPG, MP2, VOB, AC3, DTS, ASX, M3U, PLS, WAX, ASF, WM, WMA, WMV, AVI, CDA, JPEG, JPG, GIF, PNG, BMP, D2V, MP4, SWF, MOV, QT, FLV

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Media Player Classic Home Cinema kullanımı kolay arayüz araçları sayesinde dvd, divx, mkv ve avi gibi formatlardaki  videoları çalıştıran Windows Media Player'ın yerini alabilecek olan kullanışlı bir video izleme programıdır.

Media Player Classic Home Cinema ile film izleme keyfinizi arttıracak olan program ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Program özellikle büyük film ve video dosyalarının oynatılmasında oldukça iyi bir performans göstermektedir. Popüler film ve videolarınızı keyifle izle olanağı sunan programın 32Bit ve 64 Bit sürümleri bulunmaktadır.

Media Player Classic Home Cinema pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen popüler olmuş video/film oynatıcısıdır. Programın K-lite Codec Pack içinde de bulunmaktadır.

İndirme Sayfası (indir.com)

Media Player Classic Home Cinema (MPC-HC) (Önceki adı Media Player Classic) oldukça hızlı, düşük sistem gereksinimleri ile çalışabilen, neredeyse tüm popüler dosya formatlarını destekleyen, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir multimedya oynatıcısıdır.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;