Microsoft Solitaire Collection

Windows 8 İçin Solitaire Gibi Nostalji Oyunlar Uygulaması

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Fransızca, Arapça, Almanca, Türkçe
tamindir.com indir.com gezginler.net

Microsoft'un birçok işletim sisteminde yer alan ve her bilgisayar kullanıcısının mutlaka hatırlayacağı muhteşem oyunlara artık tek bir yerden ulaşabileceksiniz. Windows 8 ve Windows 8.1 için geliştirilmiş bu uygulama sayesinde nostalji oyunları tekrar oynama imkanınız var. Oyunlar sayesinde o eski yılları tekrar hatırlayabilir ve ofiste kaçamaklarınıza devam edebilirsiniz. Gerçi eskisi kadar popülerliğini korur mu, sanmıyorum.

Yaklaşık 20 yıllık bir geçmişi olan oyunlar, Microsoft Solitaire Collection adı altında Windows mağazasında toplanmış. Başta Solitaire olmak üzere birçok oyunun markette sahte uygulamaları bulunuyor ve bu oyunların indirilme sayıları gerçekten fazla. Resmi olarak yayınlanan bu uygulama diğer korsan geliştiricilere karşı marketi kaybetmemek için de alınmış bir önlem diyebiliriz. Bu uygulamayı istediğiniz gibi indirip o eski oyunları rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Zaten oyunlar eski olduğu için fazla yer kaplamıyor. Fakat oyunların bazı özellikleri Microsoft tarafından değiştirilmiş. Mesela oyuna bazı ek özellikler kazandırılmış ve bu ek özellikler ücretli bir şekilde satın alınıyor. 

Microsoft Solitaire Collection'da nostalji oyunlar:

 • Klondike
 • Solitaire
 • FreeCell116077363.2
 • Spider
 • TriPeaks
 • Pyramid

Yukarıda gördüğünüz oyunların dışında bazı tema ve görev sistemi de otomatik olarak bilgisayarınıza yükleniyor. Bunları kullanıp kullanmamak tamamıyla size kalmış bir durum. Bu arada uygulamayı ücretsiz olarak indirebileceğinizi de hatırlatalım.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Tamamen ücretsiz olarak Windows 8 bilgisayarınıza indirebileceğiniz Microsoft Solitaire Collection, beş farklı kart oyununu bir arada sunan bir oyun paketidir.

Windows'un klasikler arasında yerini almış ve bugüne kadar pek çok oyuncu tarafından beğeni kazanmış toplam beş farklı kart oyununu bulabileceğiniz paket içerisinde Klondike, FreeCell, Spider, Tripeaks ve Pyramid oyunlarını bulabilirsiniz. 

Birçok oyuncunun Solitaire olarak adlandırdığı Klondike oyununda geleneksel sıralama yöntemlerini kullanarak tahta üzerinde bulunan bütün kağıtları temizlemeye çalışacak, Freecell ile daha stratejik bir davranış göstererek tahta üzerindeki kartları temizlemeye çalışırken aynı zamanda kağıtları taşımak için gösterilen hücreleri dolduracak, Spider ile mümkün olan en az hamleyi yaparak sekiz sütunda bulunan kartları temizlemeye çalışacak, Tripeaks ile puan kazanabilmek için kartları belli bir sırayla ya da yukarıdan aşağıya dağıtma hakkınız bitmeden tahtaları temizlemek için mücadele edecek ve Pyramid oyununda da toplamları 13 olan iki kartı birbiri ile eşleştirerek piramidin en tepesine ulaşmaya çalışacaksınız.

Tüm bunlara ek olarak paket içerisindeki oyunlarda birbirinden farklı temaları seçebilir ve XBox entegrasyonu sayesinde arkadaşlarınız ile rekabet edebilirsiniz.

İndirme Sayfası (indir.com)

Solitaire'nin hala tüm zamanların en çok oynanan bilgisayar oyunu olmasının iyi bir sebebi var. Basit kuralları ve anlaşılır oynanışı, onu herkes için kolay bir hale getirmektedir. Sadece tahtadan kağıtları temizlemeye odaklanın ya da arkadaşlarınıza meydan okumak için puanınızı yükseltin.

Solitaire, Windows'un 20 yıldan uzun süredir bir parçası olmuştur ve beş farklı kart oyununu bir arada sunarak Microsoft Solitaire Collection bu deneyimi en iyi hale getirmektedir:

 • Beş farklı Solitaire çeşidi - Klondike, FreeCell, Spider, TriPeaks ve Pyramid!
 • Yeni arkaplanlar ve kağıt destesi tasarımları için farklı Temalar deneyin veya kendinize özel bir tane tasarlayın!
 • Başarılar ve oyuncu puanları kazanmak için Xbox hesabınızla bağlanın!
 • Her oyun modunda farklı hedefler tamamlayarak oyun içi Madalyaları kazanın!
 • Dokunmatik ekran veya fare/klavye kontrollerini desteklemektedir.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;