PSPad

Ücretsiz Metin Editörü

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe, İngilizce
Üretici: Jan Fiala
tamindir.com indir.com gezginler.net

PSPad bir HTML metin editörüdür.Metin farklılıkları(80 çeşit dosya tipi) hece kontrol seçeneği, şifreli yazım ve daha birçok özellik PSPad ile beraber geliyor. PSPad kolay kullanımı ve Türkçe dil desteği ücretsiz bir metin editörü arayan bilgisayar kullanıcıları için ideal bir yazılımdır.Özelikleri:

  • Aynı anda birden fazla pencereyle çalışır
  • Daha sonra kullanım için o anki çalışmaları kaydeder
  • Aynı anda birden fazla pencereyle çalışır
  • Daha sonra kullanım için o anki çalışmaları kaydeder
  • Ftp bağlatısıyla dosyalarınızı direk internetten düzenleme olanağı sunar
  • Renkli vurgulamayı dosya türüne göre otomatik ayarlar
  • Tam HEX ve otomatik düzenleyicisi mevcuttur
  • Html kodunu, css, xml, xhtml' cevirmek, düzenlemek ve kontrol etmek için tidy library içerir
  • Harici program çalıştırabilir,yazım denetimi yapabilir

En popüler metin editörlerinden birisi olan PSPad ile artık yazılım geliştirirken başka bir editöre ihtiyacınız kalmayacak.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Kullanıcı dostu arayüz araçlarına sahip olan PSPad ile kolay ve hızlı bir şekilde yeni yazılımlar geliştirebilirsiniz. PSPad yazılım geliştirme işlemleri sırasında oldukça kolaylık sağlayan çok fonksiyonlu bir editör programıdır. 

PSPad programı; hex düzenleme, CP(code page) dönüştürme, taslaklar, imla kontrolü otomatik tamamlama gibi pek çok özelliğe sahiptir.

PSPad kullanılmakta olan ve oldukça popüler olan çok programlama dilini (Visual Basic, C++, SQL, PHP, ASP ve Python) desteklemektedir.

 

İndirme Sayfası (indir.com)

PSPad bir metin editörü fakat sadece metin editörü demek büyük haksızlık olur. Öncelikle metin editörlüğü görevini tam manasıyla yerine getiriyor, önemli tüm dilleri (HTML, PHP, Pascal, JScript, VBScript, MySQL, MS-Dos, Perl...) destekliyor ve kod renklendirmesi sunuyor. Türkçe için yapmasa da diğer dillerde yazım kontrolü yapabiliyor, makro kaydedebiliyor.

PSPad, tümleşik bir ftp istemcisi de barındırıyor, bu sayede ftp bağlantısı yaparak dosya yükleyebiliyorsunuz. Programın Türkçe dil desteği de içermesi en önemli artılarından. Kendi özellikleri dışında ek özellikleri de extension kütüphanesinden indirebiliyorsunuz.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;