SoftPerfect WiFi Guard

Kablosuz Bağlantı Koruma Programı

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce
tamindir.com indir.com gezginler.net

SoftPerfect WiFi Guard, kablosuz ağ koruma ve kaçak internet kullanımını önleme amacıyla kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanışlı bir wifi koruma programıdır.

Bilgisayarınızdaki kişisel bilgileri ve verileri korumak için sadece antivirüs yazılımları yeterli olmayabilmektedir. Bir WiFi bağlantı kullanıyorsanız bu kablosuz ağınız dışarıdan müdahalelere açık olabilmektedir. Özellikle farklı bilgisayarların bağlı olduğu kablosuz ağlar olası bir kaçak girişte tehlike altında olabilmektedir. İşte bu nedenle kablosuz ağ koruma ve bu kablosuz ağınızın sürekli takibi ihtiyaç olmaktadır. SoftPerfect WiFi Guard bu noktada size yardımcı olan başarılı bir yazılımdır. 

SoftPerfect WiFi Guard kablosuz ağınızı sürekli denetler ve herhangi bir tanınmayan cihaz ağınıza erişmeye çalıştığında sizi uyarır. Basit kullanıcı arayüzü sayesinde ileri seviye bilgisayar bilgisi gerektirmeyen program ile her kullanıcı ağ güvenliğini denetleyebilir.

SoftPerfect WiFi Guard düzenli aralıklarla kablosuz ağınızı taramaktadır. Bu taramalar sırasında eğer ağınıza bağlanmaya çalışan bir cihaz tespit edilirse sizi bilgilendiren program önlem almanızı sağlar. SoftPerfect WiFi Guard ayrıca bağlanmaya çalışan cihazın IP ve MAC adreslerinin yanında farklı detaylarını da size sunmaktadır.

Programın ana özellikleri şunlardır:

  • Bilgisayarlara ve diğer ağ cihazlarına ping atarak hangisinin aktif olduğunu belirleyebilme
  • Ping atmaya cevap vermeyen firewall kullanan bilgisayarları tespit edebilme 
  • Belirleyeceğiniz aralıklarda kablosuz ağınızı tarama
  • Tanınmayan bir cihaz bulunduğunda sizi anında uyarma
  • Ücretsiz, reklam veya herhangi bir casus yazılım içermez.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
SoftPerfect WiFi Guard, modeminize şifre koymanıza rağmen sizden habersizce internet bağlantınıza ortak olan kişileri tespit etme yazılımdır.
Modeminize izinsiz erişim gerçekleştirmeye çalışan kişileri Ip numarası ile tespit etmenize olanak sunan gelişmiş modüllere sahipr bir yazılımdır.
Wifi bağlantı durumunuzu ve modem bağlantınızı sürekli olarak kontrol altında tutan ve güvenlik duvarı şeklinde koruyan bilgisayarınızda mutlaka bulunması gereken, modem koruyucu bir yazılımdır.
Sonuç olarak, herhangi birisi Internet bağlantıza yetkisiz erişim elde edebilir, onları sömürmek ve fark edilmeden kalmak yerine tesipt etmek ve karşı koymak artık çok daha kolay olacaktır.
İndirme Sayfası (indir.com)

SoftPerfect WiFi Guard, modeminizin güvenliğini aşarak ağınıza erişen tanımadığınız ya da izinsiz kullanıcıları tespit etmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulama.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;