Tureng Sözlük

Web Tarayıcınız İçin Sözlük Uygulaması

Platform: Windows
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
tamindir.com indir.com gezginler.net

Türkiye’nin en kaliteli online Türkçe-İngilizce sözlüğü olan Tureng Sözlük, artık Android kullanıcılarına da hizmet veriyor. En başarılı sonucu en hızlı şekilde verebilmeyi hedefleyen ve içeriğinde kullanım alanlarına göre kategorilendirilmiş 3 milyondan fazla terim barındıran Tureng Sözlük uygulaması bu alanda da yine fark yarattı ve aranan kelimeyi, en çok bilinen 3 farklı İngilizce aksanda seslendirme özelliği ile kullanıcılarının hizmetine sundu. İçeriği sonuçsuz aramaların tercüme edilmesi ile geliştirilmekte olan veritabanımız, Tureng Sözlük ekibi tarafından hergün geliştirilmektedir. Türkçe’ye çevrilemeyecek ifade kalmayana kadar çalışmalarına devam edecek olan Tureng SözIük, 10 senelik çeviri geçmişine ve deneyimine sahip çevirmenler tarafından kurulmuş olan Tureng Çeviri firmasının, çeviri, eğitim, mühendislik, iş dünyası ve dış ticaret sektöründe çalışanlara sunduğu tamamen ücretsiz online sözlük hizmetidir.

Tureng Sözlük hakkında daha fazla bilgi için: http://tureng.com

Genel Özellikleri:

- Chrome, Firefox ve Opera içide kullanabileceğiniz eklentileri içerir. Lütfen indir butonun altında çıkan menüden tarayıcınıza uygun paketi seçmeyi unutmayınız.- Yeniden başlatma gerektirmez. Yüklediğiniz anda kullanıma başlayabilirsiniz.- Okuduğunuz metindeki kelime veya kelime gruplarının çevirisini istiyorsanız seçili hale getirip sağ tıklayarak anında çevrilmiş hallerine ulaşabilirsiniz.

İndirme Sayfası (tamindir.com)

Tureng Sözlük kullanımı kolay ve tamamen ücretsiz bir online sözlük uygulamasıdır.

Tureng Sözlük uygulaması içeriğinde; aranılan kelimeyi 3 farklı İngilizce aksanında seslendirme, kullanım alanlarına göre kategorilendirilmiş 3 milyondan fazla terim bulunmaktadır. 

Tureng Sözlük uygulaması 10 senelik çeviri geçmişi ve deneyimine sahip olan çevirmenler tarafından kurulmuş olup, Türkçe'ye çevrilemeyecek ifade kalmayıncaya kadar geliştirilmeye devam edecektir. 

Özellikleri:

- Chrome, Firefox ve Opera içerisinde kullanabileceğiniz eklentiler

- Yüklediğiniz anda kullanabilme

- Okuduğunuz metinde bulunan kelime veya kelime guruplarının çevirisini alabilmek için seçili hale getirip sağ klik yaparak anında çeviri alabilme.

İndirme Sayfası (indir.com)

Türkiye'nin en kaliteli online Türkçe-İngilizce sözlüğü olan Tureng Sözlük, artık Windows 8 kullanıcılarına da hizmet veriyor.

İçeriği sonuçsuz aramaların tercüme edilmesi ile geliştirilmekte olan veritabanı, alanında uzman tercümanlar, Tureng Sözlük Ekibi tarafından hergün geliştirilmektedir. Türkçe’ye çevrilmeyecek ifade kalmayana kadar çalışmalarına devam edecek olan Tureng Sözlük, 10 senelik çeviri geçmişine ve deneyimine sahip çevirmenler tarafından kurulmuş olan Tureng Çeviri firmasının, çeviri, eğitim, mühendislik, iş dünyası ve dış ticaret sektöründe çalışanlara sunduğu tamamen ücretsiz online sözlük hizmetidir.

İndirme Sayfası (gezginler.net)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;